Jesteś tu:

Show Artist In You

Wrażliwość na piękno działa pobudzająco na aktywność poznawczą młodzieży i odgrywa istotną rolę w formowaniu jego osobowości. Młodzież 5 krajów w ramach projektu Comenius - Show Artist In You, poznaje różne formy aktywności artystycznej szkół z całej Europy:  IES Beniajan (Hiszpania), Bahcesehir Colleges (Turcja - Kocaeli), Spiru Haret (Rumunia - Bukareszt), Herzog Gymnasium (Niemcy - Uelzen) oraz ZSLG w Ratajach.

Celem projektu jest stymulowanie aktywności twórczych uczniów poprzez rozwijanie ich uzdolnień komunikacyjnych oraz aktywności w różnych dziedzinach sztuki.    
Każda ze szkół biorących udział w projekcie wybrała w swoim kraju 1-2 wybitnych przedstawicieli sztuki, działających w różnych formach aktywności artystycznej: malarze: Pedro Cano, Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, Georg Lipinsky, Selma Taner, pisarze Jerónimo Tristante, Gitta Rutledge, śpiewacy Leo Iorga, rzeźbiarze Mircea Roman, itp.  Film dokumentalny z przebiegu warsztatów oraz wywiady z uczestnikami spotkań są jednymi z naszych planowanych produktów końcowych.

Artyści prezentują różnorodność w sztuce. Również nasze partnerstwo składa się z krajów Wschodu, Zachodu, Południa i Północy Europy, dzięki czemu nasi uczniowie świadomi będą bogatej europejskiej różnorodności kulturowej. Przyczyni się to również do ich twórcze zaangażowania w współpracę z ich europejskimi rówieśnikami. Jest to bardzo owocne i ciekawe doświadczenie dla młodzieży, dla nauczycieli oraz całej społeczności edukacyjnej.

W trudnej sytuacji ekonomicznej w jakiej znalazła się Europa, wierzymy że dzięki projektowi nasi uczniowie poszerzą swoje przyszłe możliwości rozwoju zawodowego. Osiągną to dzięki rozwijaniu swojej kreatywności, poprawie kompetencji językowych, informatycznych oraz poznaniu różnorodności kulturowej Europy. 

 

 

Translator

English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish