Jesteś tu:

Otrzymaliśmy miły list od p. Gitty Rutledge będący podziękowaniem za udział w pięknym projekcie.

 

Jestem pod wielkim wrażeniem dokonań  młodzieży dotyczącym projektu - COMENIUS 2013 - 2015 a szczególnie ...najbliższej memu sercu młodzieży ZSLG - RATAJE.

Chciałabym podkreslić swój zachwyt nie tylko nad osiagnięciami młodzieży, ale także...  pogratulować niezwykle PRĘŻNEJ DZIAŁALNOŚCI DYREKCJI SZKOŁY ZSLG - RATAJE

Poprostu nie do wiary... ile  artystycznego potencjału mieści się w umysłach...  i nie tylko... manualnych zdolnościach tych wszystkich młodych ludzi.

Wspaniale, że młodzież miała mozliwość odkrycia w sobie artysty już w okresie młodości... wszak całe zycie stoi przed nimi otworem i kazdy z nich może wykorzystać  talent.

Zgadzam sie z Panem, iż człowiek jest jednostka twórczą... i ma wiele  do zaoferowania, a szkoła jest najwspanialszym miejscem, by pomóc młodziezy w odkrywaniu ich uzdolnień.

W moim odczuciu, twórczosc egalitarna, powinna być codziennym pokarmem dusz, a nie strawą od święta. Gdy odbiorca, dany wytwór sztuki zrozumie, każdy z młodych artystów... zbierze to, co swoim talentem, w  sercach zasiać umie.

 Słowo ARTYSTA  brzmi dumie...ale  ile samozaparcia... i mrówczej pracy wymaga wszelkiego rodzaju działalność twórcza wie tylko ten, kto zajmuje się sztuką ...z czystej pasji lub...zawodowo.

Jestem przekonana, że peregrynacja młodziezy po kilku ciekawych zakątkach świata ,dostarczyła młodzieży szkolnej wielu niezapomnianych wrażeń i bardzo pomogła w zbliżeniu  przedstawicieli każdego narodu... co powinno być i zapewne jest dla młodzieży ważnym przesłaniem..

Projekt COMENIUS 2013 - 2015 jest  osiągnięciem.... o NIEWYMIERNEJ wartości edukacyjnej. 

Z CAŁEGO SERCA GRATULUJĘ PANU DYREKTOROWI  I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ... brawo... brawo...brawo. Żaden opis nie odda tego, jak bardzo cieszą mnie Wasze osiągnięcia. Kibicowałam Wam...CAŁYM SECEM... byłam i jestem Z WAMI, a  mój aplauz dla projektu COMENIUS  2013 - 2015 opisze w aktualnie tworzonej książce , którą zatytułowałam "BLASKI I CIENIE"

Gdy omawiana ksiażka ukaże sie na rynku wydawniczym, KAŻDY uczestnik projektu COMENIUS 2013 - 2015 -  ze szkoły ZSLG - RATAJE otrzyma odemnie w  prezencie egzemplarz książki.

Pozdrawiam wszystkich bohaterów tego niezwykłego przedsiewzięcia...

- Gitta Rutledge

.

Translator

English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish